Boston vyrovnal sériu s Chicagom, Handzuš asistoval

16.06.2013 Celý región

Chicago 16. júna (TASR) - Hokejisti Bostonu zvíťazili v noci na nedeľu v druhom zápase finále play off zámorskej NHL na ľade Chicaga 2:1 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1.

Hrdinom stretnutia sa stal útočník Daniel Paille, ktorý asistoval pri prvom presnom zásahu Bruins a v 74. minúte rozhodol svojím gólom o triumfe hostí.

Domácim nestačila ani asistencia Michala Handzuša, slovenský center mal v 12. minúte prsty v jedinom góle Blackhawks z hokejky Patricka Sharpa.

Handzuš opäť odviedol penzum práce pred súperovou bránou a výborne si počínal aj pri bránení, navyše ako jediný z domácich stredných útočníkov mal pozitívnu bilanciu na buly (11:8, 58-percentná úspešnosť). Na ľade United Center celkovo odohral 15:24 min.

Jeho krajan Marián Hossa bol strelecky opäť najaktívnejším hráčom stretnutia, počas 23:39-minútového pobytu na ľade vyslal na Tuukku Raska v bránke hostí sedem striel, rovnako ako jeho spoluhráč Patrick Sharp.

Tretí slovenský finalista, kapitán Bruins Zdeno Chára bol s minutážou 30:58 tretím najvyťaženejším hráčom v zápase a absolvoval najvyšší počet striedaní - 43, okrem toho si pripísal aj tri zblokované strely a dva strelecké pokusy.

Finálová séria o Stanleyho pohár sa teraz presúva na ľad "medveďov", tretí vzájomný zápas je na programe v noci na utorok opäť o 2.00 SELČ.